قایقرانی کردن نمایش داستان فیلم کوتاه

قایقرانی کردن: نمایش داستان فیلم کوتاه تینا پاکروان اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار بین الملل کره شمالی از سلاح هسته ای دست نمی کشد / سیا

شبکه خبری ان.بی.سی اعلام کرد: طبق یک گزارش تازه شرکت اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) ، کره شمالی قصد ندارد از سلاح هسته ای دست بکشد. 

کره شمالی از سلاح هسته ای دست نمی کشد / سیا

سیا: کره شمالی از سلاح هسته ای دست نمی کشد

عبارات مهم : مذاکره

شبکه خبری ان.بی.سی اعلام کرد: طبق یک گزارش تازه شرکت اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) ، کره شمالی قصد ندارد از سلاح هسته ای دست بکشد.

به گزارش ایرنا، یافته های این گزارش در تضاد با بیانات اخیر ‘دونالد ترامپ’ مدیر جمهوری آمریکا است که ابراز امیدواری کرده بود پیونگ یانگ در آینده غیرهسته ای شود.

رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد در جهت تحقق این نشانه نشستی با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی برگزار کند ولی گزارش تازه شرکت اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) که با نظرات کارشناسان همخوانی دارد، نسبت به تحقق این نشانه ابراز تردید کرده است.

کره شمالی از سلاح هسته ای دست نمی کشد / سیا

این گزارش اوایل ماه جاری میلادی (می) و چند روز پیش از لغو نشست کیم و ترامپ منتشر شد.

قرار بود دیدار دو طرف 12 ژوئن (22 خرداد) در سنگاپور برگزار شود ولی ترامپ به علت «خشم فراوان و خصومت آشکار» کره شمالی آن را لغو کرد.

شبکه خبری ان.بی.سی اعلام کرد: طبق یک گزارش تازه شرکت اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) ، کره شمالی قصد ندارد از سلاح هسته ای دست بکشد. 

یک مقام اطلاعاتی که این گزارش را خوانده هست، می گوید: همه می دانند که آنها قصد ندارند غیرهسته ای شوند.

به گفته سه مقام امنیتی آمریکا در گفت وگو با شبکه ان.بی.سی، گزارش سیا نتیجه گیری کرده است که کره شمالی ممکن است امتیازاتی بدهد. یکی از این موارد این است که شاید کیم جونگ اون به نشانه حسن نیت پیشنهاد دهد یک شعبه همبرگرفروشی غربی در پیونگ یانگ افتتاح شود.

گزارش سیا می افزاید: کیم مایل است در برابر مدیر جمهوری آمریکا که علاقه وافری به همبرگر دارد، ژستی مسالمت جویانه بگیرد. ترامپ سال 2016 در جریان مبارزات انتخاباتی گفته بود، حاضر است با رهبر کره شمالی همبرگر بخورد و در مورد سلاح های هسته ای صحبت کند.

کره شمالی از سلاح هسته ای دست نمی کشد / سیا

مقام های آگاه گفتند: در گزارش سیا در مورد برنامه هسته ای کره شمالی چنین نوشته شده است که یکی از اهداف فوری و واقع بینانه آن است که کیم متقاعد شود تا از پیشرفت های اخیر در برنامه سلاح های هسته ای عقب نشینی کند.

«کریس هیل» سفیر سابق آمریکا در کره جنوبی به شبکه ام.اس.ان.بی.سی گفت: اگر کره شمالی در بیانیه مشترکی موافقت خود را با تدوین برنامه غیرهسته ای شدن اعلام نکند، به نظر من، ما نمی توانیم پیشرفت زیادی داشته باشیم.

شبکه خبری ان.بی.سی اعلام کرد: طبق یک گزارش تازه شرکت اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) ، کره شمالی قصد ندارد از سلاح هسته ای دست بکشد. 

هرچند ترامپ نشست با کیم را لغو کرده است ولی اخیرا یک هیات آمریکایی در مرز دو کره با مقام های پیونگ یانگ دیدار کرد تا زمینه نشست دو طرف را فراهم کنند. در همین حال، یک مقام ارشد اطلاعاتی کره شمالی راهی نیویورک شده است است تا در این مورد با مقامهای آمریکایی مذاکره کند.

گزارش سیا درحالی انتشار یافته است که یک کارشناس ارشد هسته ای در مقاله ای اعلام کرد: روند خلع سلاح هسته ای کره شمالی ممکن است پانزده سال طول بکشد.

کره شمالی از سلاح هسته ای دست نمی کشد / سیا

«زیگفرید هکر» استاد دانشگاه استنفورد که تاکنون چهار بار از تاسیسات هسته ای کره شمالی دیدن کرده هست، گفت: متراکم بودن برنامه هسته ای کره شمالی باعث می شود که انحلال آن وقت زیادی مورد نیاز داشته باشد.

سیا در گزارش خود مجموعه ای از مشوق هایی را که آمریکا و کره جنوبی می توانند در جهت خلع سلاح هسته ای پیونگ یانگ ارائه دهند، مطرح کرده هست. یکی از آنها ارائه کمک در حوزه زیرساخت ها و کشاورزی است.

کسب اطلاعات جاسوسی در مورد کره شمالی بسیار سخت است لیکن منابع انسانی جهت به دست آوردن اطلاعات موردنظر بسیار کم بوده و برقراری ارتباط در آنجا سخت هست. بنابراین، یک مقام اطلاعاتی گفت: این گزارش مبتنی بر عالی ترین گمانه زنی هایی است که بعضی از تحلیلگران بسیار باهوش ارائه داده اند.

به همین دلیل، گزارش سیا نتوانسته است دریابد که کره شمالی ممکن است کدام برند فست فود را جهت حضور در پیونگ یانگ دعوت کند؟

آژانس های اطلاعاتی و وزارت خارجه آمریکا در آستانه مذاکرات دیپلماتیک که اهمیت زیادی دارد، ارزیابی ها و گزارش هایی درخصوص خطوط قرمز طرف برابر تهیه می کنند. نشانه از این گزارش ها آن است تا مذاکره کنندگان آمریکایی با گزینه های احتمالی آشنا شده است و راهکارهایی به منظور تاثیرگذاری بر واکنش‌ها طرف مذاکره داشته باشند.

یکی از احتمالات مطرح شده است در این گزارش آن است که شاید کره شمالی پیشنهاد بدهد آمریکا به صورت محدود و در حوزه زیرساخت ها در آن کشور سرمایه گذاری کند.

در عوض، آمریکا و کره جنوبی می توانند ارائه کمک های غذایی را به کره شمالی پیشنهاد بدهند؛ بدهید شکل که سئول واسطه تحویل این کمک ها باشد. آمریکا همچنین می تواند مشوق های اقتصادی مانند کم کردن تحریم ها علیه کره شمالی ارائه دهد.

گزارش سیا همچنین مدعی است که مقام های کره شمالی در گفت وگوهای اولیه خواستار خروج همه نیروهای آمریکایی از کره جنوبی نشده اند و احتمال نمی رود که در نشست اولیه با ترامپ هم ، چنین خواسته ای مطرح شود.

این گزارش می افزاید: «مون جائه این» مدیر جمهوری کره جنوبی اعتقاد است که روابط صمیمانه ای با کیم برقرار کرده و سئول درحال بررسی اعلام رسمی آخر جنگ میان دو کره است.

سیا و کاخ سفید از اظهارنظر راجع به این گزارش خودداری کردند.

یک مقام ارشد سابق دولت آمریکا که در مورد رویکرد واشنگتن در قبال کره شمالی گزارش هایی دریافت کرده هست، گفت که آژانس های اطلاعاتی آمریکا بر این باور نیستند که کیم همه سلاح های هسته ای خود را جهت هر لحظه کنار می گذارد.

وی افزود: هر لحظه این پرسش برایم پیش آمده است که دولت چگونه می خواهد این نشانه را محقق کند.

وی اظهار داشت: پرسش بزرگ در هر مذاکره ای این است که کاخ سفید با بی میلی کره شمالی به خلع سلاح هسته ای چه خواهد کرد؟

ظاهرا ترامپ هفته گذشته به همین مساله اشاره داشت هنگامی که که گفت کره شمالی شاید نخواهد فورا غیرهسته ای شود و برنامه هسته ای آن کشور باید به مرور وقت منحل شود.

به گفته یک مقام سابق و یک مقام فعلی دولت آمریکا، واشنگتن تصمیم گرفته است در مذاکره با کره شمالی مطالبه ای در زمینه حقوق بشر نداشته باشد.

مقام سابق دولت آمریکا گفت : سوالی که هنوز بی پاسخ مانده، این است که آیا می توان کیم را تحت فشار قرار داد تا از سلاح های شیمیایی و بیولوژیک هم دست بردارد و اینکه چگونه می توان او را در این موارد تحت فشار قرار داد؟ بعد از آنکه ترامپ گفت که توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران نتوانست برنامه موشکی آن کشور را هم مشمول بر شود، اینک جهت او سخت است با کره شمالی توافقی امضا کند که سایر تسلیحات کشتارجمعی آن کشور را نادیده می گیرد.

کاخ سفید روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: ترامپ و «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن با یکدیگر صحبت کرده و دو طرف «بر لزوم خلع سلاح کامل و دائم کره شمالی در برنامه های هسته ای، شیمیایی و موشک های بالستیک تاکید کردند».

واژه های کلیدی: مذاکره | آمریکا | برنامه | آمریکایی | کره جنوبی | کره شمالی | پیونگ یانگ | دولت آمریکا | دونالد ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz